CİHAN Hukuk & Arabuluculuk Bürosu


Cihan Hukuk Bürosu, başta Ankara olmak üzere gerektiğinde tüm Türkiye çapında ve yurtdışında hizmet vermektedir. Büromuzda konularının uzmanı olan Avukat, Arabulucu, Hukukçu, Yetkin Danışmanlarımız sizlerin her türlü sorununa hızlı ve güvenilir çözümler bulmak için hizmetinizdedir.  Büromuz Almanca ve İngilizce dillerinde olmak üzere çalışmalarını yürütebilmektedir.

Türk Avukatlık Yasasının ve evrensel hukukun bir avukatın çalışma prensipleri olarak belirlediği tüm prensipler büromuz için temel ilkedir. Bizler mesleğimizi icra ederken önce vicdanlarımıza ve çalışma kurallarımızı belirleyen yasalara ve mesleki etik ve ahlaka bağlı olduğumuzu bildirmek isteriz. İyi bir hukukçu, avukat maddi menfaatlerinden öte, insanlık tarihinin en önemli kavramlarından olan adaletin tam ve zamanında gerçekleşmesi, hukukun gelişmesi için tüm bilgi, beceri ve yüreği ile çalışır. Vekâletin, vekil ile vekil eden arasında çok özel bir ilişki olduğunu unutmadan mesleğini icra ederken kanunları, etik ve ahlaki kurallarına sadık kalarak görevini en hızlı biçimde yerine getirir. Büromuz kurulduğu günden bu yana bu ilkelerden ödün vermeden hizmetinizde olmuştur ve olmaya devam edecektir.

Ayrıca başarılı uygulamalarımız olan Arabuluculuk; gelişmiş ülkelerde yoğun ve sonuca ulaşan uygulamaları ile tarafların birlikte çözümlere ulaşmalarını sağlayan ve böylece birbirleri ile çalışmaya devam etmelerine de imkân veren önemli bir Uyuşmazlık Çözüm yöntemidir. Ülkemizde Mahkeme ve İcra süreçlerindeki uzamalar ile artan masraflar, bu süreçte tarafların birbirlerine karşı artan öfkeleri ve bir daha bir araya gelemeyecek şekilde ayrılmaları; Ticari ve Sosyal yaşamı son derece olumsuz etkilemektedir. Bu bağlamda; yurt dışındaki başarılı uygulamaları da göz önüne alarak, Büromuzda Arabulucu ve başta İletişim Anabilim dalı Öğretim Üyesi olmak üzere Danışmanlarımız ile; Sistematik teknikler uygulayarak, tarafların birbirlerini anlamalarını sağlayarak, uyuşmazlıkları en hızlı ve güvenilir şekilde çözmek için azami çabayı göstermekteyiz. Adalet Bakanlığı tarafından tutulan Arabuluculuk Anlaşma istatistiklerinden de görüleceği üzere; Arabulucu Cihan Orhan; uygulamada %100’ü anlaşma ile sonuçlanmış, önemli sayıda Arabulucu Anlaşması ile uyuşmazlıkların çözümünde Başarı sağlamıştır.